Path Breadcrumbs (7.x-3.3) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Depth
is: Dýpt

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Path
is: Slóð

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Term
is: Hugtak

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Basic
is: Einfalt

en: Argument
is: Rök

en: Clone
is: Klóna

en: Arguments
is: Rök

en: Basic settings
is: Grunnstillingar

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Translate
is: Þýða

en: Administration theme
is: Stjórnunarþema

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Delete link
is: Eyða tengli
