Path redirect import (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Import
pt: Importar

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: File upload failed.
pt: Falha no upload do arquivo.

en: Redirect status
pt: Status do redirecionamento

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
pt: Você pode encontrar mais informações sobre código de status de redirecionamentos HTTP em <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: No headers
pt: Sem cabeçalhos
