Pathauto (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Content
ro: Conţinut

en: Remove
ro: Elimină

en: Settings
ro: Setări

en: General settings
ro: Setări generale

en: Node path settings
ro: Setări cale nod

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
ro: Model cale implicită (se aplică tuturor tipurilor de noduri care nu au definite mai jos modele de cale)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
ro: Generează aliasuri pentru toate nodurile existente care nu au deja aliasuri.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
ro: Model cale implicită (aplicabilă tipurilor de termeni fără model definit)

en: Pattern for all %vocab-name paths
ro: Model cale pentru toate nodurile care conţin termeni de tip %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
ro: Model cale pentru forumuri şi containere forum

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
ro[0]: Actualizarea în masă a căilor pentru forumuri finalizată, a fost generat un alias.
ro[1]: Actualizarea în masă a căilor pentru forumuri finalizată, au fost generate @count aliasuri.
ro[2]: Actualizarea în masă a căilor pentru forumuri finalizată, au fost generate @count de aliasuri.

en: Pattern for user account page paths
ro: Model cale pentru pagini profil de utilizatori

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
ro: Generare alias-uri pentru toate paginile de cont ale utilizatorilor existente care nu au deja alias-uri.

en: Pattern for blog page paths
ro: Model cale pentru bloguri

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
ro: Generare alias-uri pentru toate paginile blog existente care nu au deja alias-uri.

en: Pattern for user-tracker page paths
ro: Model cale pentru tracker-utilizator

en: Verbose
ro: Explicit

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ro: Afişează modificările de aliasuri (cu excepţia actualizărilor în masă)

en: Replace by separator
ro: Înlocuire cu separator

en: Maximum alias length
ro: Lungime maximă alias

en: Maximum component length
ro: Lungimea maximă a unei componente.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
ro: Lugimea maximă a textului oricărei componente în acest alias(ex. [title]). 100 este recomadat. Vedeți <a href="@pathauto-help">Ajutor Pathauto</a> pentru detalii.

en: Update action
ro: Acțiune de actualizare

en: Strings to Remove
ro: Șiruri ce trebuie eliminate.

en: Users
ro: Utilizatori

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Forums
ro: Forumuri

en: right parenthesis )
ro: paranteză dreapta )

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
ro[0]: Generarea în masă a termenilor a fost finalizată, un alias a fost generat.
ro[1]: Generarea în masă a termenilor a fost finalizată, @count aliasuri au fost generate.
ro[2]: Generarea în masă a termenilor a fost finalizată, @count de aliasuri au fost generate.

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: authenticated user
ro: utilizator autentificat

en: About
ro: Despre

en: No alias
ro: Fără alias
