Pathauto (7.x-1.1) - en to bo translation catalogue (82 entries)

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་་ལམ་གྱི་དཔེ་རྣམ། (གཤམ་གྱི་སྟོང་ཆ་འདུས་པའི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ལ་སྤྱོད་པ།)

en: Pattern for all %vocab-name paths
bo: %vocab-name་སྦྲེལ་ལམ་ཡོངས་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for forums and forum containers
bo: གྲོས་གླེང་དང་གྲོས་གླེང་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for user account page paths
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་ཁོངས་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for blog page paths
bo: ཟིན་བྲིས་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་དཔེ་ཡིག

en: Verbose
bo: རྒྱས་བཤད

en: Display alias changes (except during bulk updates).
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་མིང་གཞན་དེ་མངོན་པ།（གསར་སྒྱུར་བྱས་པ་ལས་གཞན།）

en: Replace by separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱིས་ཚབ་བྱེད་པ

en: Maximum alias length
bo: མིང་གཞན་གྱི་ཚད་རིང་ཤོས

en: Maximum component length
bo: གྲུབ་ཆའི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས

en: Update action
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་བྱ་འགུལ

en: Strings to Remove
bo: འདོར་དགོས་པའི་ཡིག་ཕྲེང

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
bo: མ་དཔེ་ལ་མ་ལག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་ནས་མ་དཔེ་དེ་དག་གིས་དོ་དམ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ལ་རང་འགུལ་གྱིས་མིང་གཞན་གསར་འདོན་བྱེད་པ།

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Forums
bo: གྲོས་ར

en: Asterisk
bo: སྐར་རྟགས

en: URL path settings
bo: དྲ་གནས་སྒྲིག་འགོད

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
bo: རང་འགུལ་ངང་གསར་འདོན་བྱས་པའི་མིང་གཞན་%original_alias་དང་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མིང་གཞན་ལ་རྙོག་འཛིང་འདུག་པས། མིང་གཞན་དེ་%alias་ལ་བསྒྱུར་ཟིན།

en: Pattern for all @node_type paths
bo: @node_type་སྦྲེལ་ལམ་ཡོངས་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Delete aliases
bo: མིང་གཞན་གསུབ་པ

en: Automatic alias
bo: རང་འགུལ་གྱི་མིང་གཞན

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
bo: ཁ་བྱང་ནང་གི་ཚིག་འབྲུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་སྟེ། འདིས་སྟོང་ཆ་དང་མཚམས་རྟགས་གང་རུང་བརྗེ་ངེས། སྟོང་ཆ་དང་+ རྟགས་སྤྱད་ན་སྔོན་དཔག་བྱེད་མི་ཐུབ་པའི་མཇུག་འབྲས་འབྱུང་སྲིད།

en: Character case
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཆེ་ཆུང

en: Leave case the same as source token values.
bo: ཡིག་འབྲུའི་རྣམ་པ་དེ་ཡོང་ཁུངས་ཀྱི་མཚོན་གྲངས་ལྟར་སྐྱུར་བ།

en: Change to lower case
bo: གསལ་བྱེད་ཆུང་བར་བསྒྱུར་བ

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
bo: ཅི་ཡང་མི་བྱེད་པ། སྔར་གྱི་མིང་གཞན་ལ་བཟོ་བཅོས་མི་བྱེད་པ།

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
bo: མིང་གཞན་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ་དང་། སྔོན་དུ་སྤྱོད་བཞིན་པའི་མིང་གཞན་དག་བཞག་པ།

en: Create a new alias. Delete the old alias.
bo: མིང་གཞན་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ་དང་རྙིང་བ་དེ་གསུབ་པ།

en: Transliterate prior to creating alias
bo: མིང་གཞན་མ་བཏགས་སྔོན་དུ་སྒྲ་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
bo: ASCII-96་སྡེ་ཚན་ནང་དུ་ཡོད་པའི་ཡི་གེ་དང་ཨང་ཀི་ཁོ་ན་སྤྱད་ནས་མིང་གཞན་གསར་བ་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: No action (do not replace)
bo: ལས་འགུལ་མི་སྤེལ་བ། (བརྗེ་མི་རུང་།)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
bo: མིང་གཞན་ཡོངས་གསུབ་པ། གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་གྲངས། %count།

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
bo: @label་ཡོད་ཚད་ཀྱི་མིང་གཞན་གསུབ་པ། གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་གྲངས། %count།

en: Delete aliases now!
bo: མྱུར་དུ་མིང་གཞན་གསུབ་པ།

en: All of your path aliases have been deleted.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་མིང་གཞན་ཡོད་ཚད་བསུབ་ཚར།

en: All of your %type path aliases have been deleted.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་%type་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་མིང་གཞན་ཡོད་ཚད་བསུབ་ཚར།

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Patterns
bo: དཔེ་ཡིག

en: Comma
bo: ཚེག་འབྲིང༼,༽

en: Semicolon
bo: འབྱེད་རྟགས།(;)

en: Alias: @alias
bo: མིང་གཞན་ལ་@alias

en: No alias
bo: མིང་གཞན་མི་འདུག

en: Punctuation
bo: མཚམས་རྟགས

en: Ampersand
bo: དང་གི་མཚན་བྱང༼&༽

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
bo: གསར་འདོན་བྱེད་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས། 100་ནི་འོས་སྦྱོར་བྱས་པའི་རིང་ཚད་ཡིན། @max་ནི་སྤྱོད་རུང་བའི་ཆེས་མང་ཤོས་ཀྱི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་ཡིན། <a href="@pathauto-help">Pathauto རོགས་རམ་</a>ནས་ཞིབ་ཏུ་གཟིགས་རོགས།

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
bo: མིང་གཞན་ཡོད་པའི་སྔར་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་ནང་ཚན་ཞིག་ལ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས། Pathauto ཡིས་ཅི་ལྟར་བྱེད་དགོས་སམ།

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
bo: དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་ཡིག་འབྲི་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད་དུས། རང་འགུལ་ངང་ASCII-96ལོ་ཙྰ་བྱེད་དམ། ལོ་ཙྰ་འདི་ཉིད་ལོ་ཙྰའི་དཔེ་དུམ་གྱི་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད།

en: Reduce strings to letters and numbers
bo: ཡིག་ཕྲེང་དག་གསལ་བྱེད་དང་ཨང་གྲངས་ལ་ཉུང་དུ་བཟོ་བ

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་མིང་གཞན་ནས་ཕྱིར་ཕུད་དགོས་པའི་ཚིག་འབྲུ་སྟེ། ཚེག་འབྲིང་. ཡིས་མཚམས་དབྱེ་དགོས། ཐབས་ཤེས་འདི་ལ་བརྟེན་ནས་མཚམས་རྟགས་གསུབ་མི་ཉན།

en: Choose aliases to delete
bo: གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་འདེམས་རོགས

en: All aliases
bo: མིང་གཞན་ཡོངས

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
bo: <strong>དྲན་སྐུལ།</strong> འདིར་ཁག་ཐེག་བརྡ་ལན་མེད་པས། མྱུར་དུ་མིང་གཞན་གསུབ་པ་ཞེས་པའི་མཐེབ་མ་མནན་གོང་ལས་འགུལ་འདི་སྒྲུབ་དགོས་པར་ཐག་གཅོད་བྱོས།<br />ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེད་ནུས་འདི་མ་སྤྱད་སྔོན་དུ་གྲངས་མཛོད་དམ་url_alias་རེའུ་མིག་གི་རྒྱབ་བརྟེན་ཞིག་བཟོས་ན་ལེགས།

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་དང་རྙོག་འཛིང་ཡོད་པས་མིང་གཞན་%alias་སྣང་མེད་དུ་སྐྱུར་བ།

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
bo: མིང་གཞན་%alias་ཞེས་པ་སྣང་མེད་བྱེད་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་། རྒྱུ་མཚན་ནི་དེ་ནི་ནང་ཁུལ་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དང་ཡོངས་སུ་མཚུངས་པས་སོ།

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
bo: %source་ལ་མིང་གཞན་%alias་གསར་འཛུགས་བྱས་པ་དང་། %old_alias་བརྗེས་ཚར།

en: Created new alias %alias for %source.
bo: %source་ལ་མིང་གཞན་གསར་བ་%alias་གསར་འཛུགས་བྱས་པ།

en: Maximum alias and component length
bo: མིང་གཞན་དང་གྲུབ་ཆའི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས

en: Administer pathauto
bo: Pathauto ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: User blogs
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པོད་ཁུག

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
bo: མིང་གཞན་ནང་གི་གྲུབ་ཆ་ཡོད་ཚད་ཀྱི་ཡི་གེའི་རིང་ཚད།༼དཔེར་ན། [ཁ་བྱང]༽100 ་ནི་འོས་སྦྱོར་གྱི་རིང་ཚད་ཡིན། @max་ནི་ཆེས་རིང་བ་སྤྱོད་ཆོག་པའི་ཚད་ཡིན། <a href="@pathauto-help">Pathauto རོགས་རམ་</a>ནས་དེ་ལས་མང་བའི་ཆ་འཕྲིན་མཐོང་ཐུབ།

en: The field %name is not a valid number.
bo: གནས་ཁོངས་%name་ནི་ཕན་ནུས་ཡོད་པའི་གྲངས་ཀ་ཞིག་མ་རེད།

en: Bulk updating URL aliases
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་སྡེབ་བྱས་ནས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
bo: @operation་དང་འཇུག་གྲངས་@args་མཉམ་དུ་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Pattern for all @language @node_type paths
bo: @language་ཀྱི་@node_type་སྦྲེལ་ལམ་ཡོངས་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Updated alias for node @nid.
bo: སྦྲེལ་གནས་@nid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Taxonomy term paths
bo: རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for term @tid.
bo: ཐ་སྙད་@tid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Forum paths
bo: གྲོས་རའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for forum @tid.
bo: གྲོས་གླེང་@tid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: User paths
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for user @uid.
bo: སྤྱོད་མཁན་@uid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Blog paths
bo: ཟིན་བྲིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Update URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Bulk update
bo: འབོར་དུ་གསར་སྒྱུར།

en: Content paths
bo: ནང་དོན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ
