Pathauto (7.x-1.3) - en to ca translation catalogue (130 entries)

en: Content
ca: Contingut

en: Remove
ca: Elimina

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Update
ca: Actualitza

en: Separator
ca: Separador

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per a tots els camins (s'aplica a tots els vocabularis que no tinguin un patró definit)

en: Pattern for all %vocab-name paths
ca: Patró per a tots els camins de @vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
ca: Patró pels fòrums i els contenidors de fòrum

en: Pattern for user account page paths
ca: Patró per als camins de pàgina de compte d'usuari

en: Pattern for blog page paths
ca: Patró pels camins de pàgina de blog

en: Verbose
ca: Detallat

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ca: Mostra els canvis dels àlies (excepte en les actualitzacions massives)

en: Replace by separator
ca: Substitueix pel separador

en: Maximum alias length
ca: Longitud màxima de l'àlies

en: Maximum component length
ca: Longitud màxima del component

en: Update action
ca: Actualitza l'acció

en: Strings to Remove
ca: Cadenes a eliminar

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
ca: Proporciona un mecanisme per a que cada mòdul generi àlies de forma automàtica per al continguts que gestiona.

en: Users
ca: Usuaris

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Period
ca: Punt

en: Forums
ca: Fòrums

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
ca: L'àlies %original_alias generat automàticament creava un conflicte amb un àlies existent. S'ha canviat l'àlies per %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
ca: Patró per a tots els camins de @node_type

en: Delete aliases
ca: Suprimeix àlies

en: Automatic alias
ca: Àlies automàtic

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
ca: Caràcter utilitzat per a separar paraules als títols. Això substituirà qualsevol espai i caràcter de puntuació. L'ús d'espais o del caràcter + pot provocar comportaments inesperats.

en: Character case
ca: Caixa del caràcter

en: Leave case the same as source token values.
ca: Deixa la mateixa caixa que al valor original del token.

en: Change to lower case
ca: Canvia a minúscules

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
ca: No facis res. Mantingues intacte l'àlies antic.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
ca: Crea un nou àlies. Mantingues l'àlies existent funcional.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
ca: Crea un nou àlies. Elimina l'àlies antic.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
ca: Crea un nou àlies. Redirecciona l'àlies antic.

en: Transliterate prior to creating alias
ca: Translitera abans de crear els àlies

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
ca: Limita els nous àlies només a lletres i números del conjunt ASCII-96.

en: No action (do not replace)
ca: Cap acció (no reemplacis)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar tots els àlies. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar els àlies de tots els @label. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases now!
ca: Elimina els àlies ara!

en: All of your path aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els teus àlies de camins.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els àlies de %type.

en: About
ca: Detalls

en: Patterns
ca: Patrons

en: Colon
ca: Dos punts

en: Comma
ca: Coma

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Slash
ca: Barra

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Punctuation
ca: Puntuació

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
ca: Longitud màxima d'àlies a generar. Es recomana una longitud màxima de 100. @max és la longitud màxima. Aneu a <a href="@pathauto-help">l'ajuda del Pathauto help</a> per a més detalls.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
ca: Què ha de fer el Pathauto al actualitzar un element de contingut existent que ja té un àlies?

en: Reduce strings to letters and numbers
ca: Limita les cadenes a nombres i lletres.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
ca: Paraules a eliminar de l'àlies d'URL, separades per comes. No feu servir això per eliminar símbols de puntuació.

en: Choose aliases to delete
ca: Trieu els àlies que voleu eliminar

en: All aliases
ca: Tots els àlies

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
ca: <strong>Nota:</strong> no es demanarà cap confirmació. Estigueu segurs de la vostra decisió abans de fer clic al botó "Eliminar els àlies".<br /> Pot ser recomanable fer una còpia de seguretat de la base de dades o de la taula url_alias abans de fer servir aquesta funcionalitat.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
ca: S'ha ignorat l'àlies %alias degut a un conflicte als camins.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
ca: S'ha ignorat l'àlies %alias degut a que és el mateix que el camí intern.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
ca: S'ha creat un nou àlies %alias per a %source que substitueix %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
ca: S'ha creat el nou àlies %alias de %source.

en: Maximum alias and component length
ca: Longitud màxima de l'àlies i el component

en: Administer pathauto
ca: Administra Pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ca: Permet a l'usuari configurar els patrons per als àlies automàtics i suprimir massivament els àlies d'URL.

en: Notify of Path Changes
ca: Notifica els canvis del camí

en: Determines whether or not users are notified.
ca: Determina si els usuaris són o no notificats.

en: User blogs
ca: Blogs d'usuaris

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
ca: Longitud màxima de text per a qualsevol component a l'àlies (p.ex., [title]). La longitud recomanada és 100. @max és la màxima longitud recomanada. Aneu a l'<a href="@pathauto-help">ajuda del Pathauto</a> per més detall.

en: The field %name is not a valid number.
ca: El camp %name no és un nombre valid.

en: The field %name cannot be greater than @max.
ca: El camp %name no pot ser més gran que @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
ca: El camp %name no pot ser menor que @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
ca: El camp <em>Cadenes de text a eliminar</em> no pot contenir HTML. Estigueu segurs que heu inhabilitat els editors WYSIWYG per a aquest camp.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
ca: Seleccioneu els tipus de camins sense àlies per als què voleu generar àlies d'URL

en: Bulk updating URL aliases
ca: Actualització massiva dels àlies d'URL.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ca: Hi ha hagut un error mentre es processava @operation amb paràmetres : @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
ca[0]: S'ha generat 1 àlies d'URL.
ca[1]: S'han generat @count àlies d'URL.

en: Node paths
ca: Camins de node

en: language neutral
ca: neutre lingüísticament

en: Pattern for all @language @node_type paths
ca: Patró per tots els camins de @node_type en @language

en: Updated alias for node @nid.
ca: S'ha actualitzar l'àlies del node @nid.

en: Taxonomy term paths
ca: Camins de terme de taxonomia

en: Updated alias for term @tid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies del terme @tid.

en: Forum paths
ca: Camins de fòrum

en: Updated alias for forum @tid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies del fòrum @tid.

en: User paths
ca: Camins d'usuari

en: Updated alias for user @uid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies de l'usuari @uid.

en: Blog paths
ca: Camins del bloc

en: Updated alias for blog user @uid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies d'usuari de blog @uid.

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un node.
ca[1]: S'han actualitzat els àlies d'URL de @count nodes.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un terme.
ca[1]: S'han actualitzat els alies d'URL de @count termes.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un compte d'usuari.
ca[1]: S'han actualitzat els àlies d'URL de @count comptes d'usuari.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
ca: Heu configurat @name com a separador i per a ser eliminat al mateix temps. Això pot causar problemes amb els patrons. Hauríeu de seleccionar "substituir per separador" com a acció per a @name.

en: Content paths
ca: Camins de contingut

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per als camins (s'aplica a tots els tipus de contingut que no tinguin un patró definit)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat pels camins de @node_type (s'aplicarà a tots els tipus de contingut @node_type que tinguin un patró en blanc a sota)

en: Underscore
ca: Guió baix

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
ca: Els <a href="!url">paràmetres del mòdul Redirect</a> afecten si es crea una redirecció quan se suprimeix un àlies.

en: Path module form elements
ca: Elements de formulari del mòdul Path

en: Double quotation marks
ca: Cometes dobles

en: Single quotation marks (apostrophe)
ca: Cometes simples (apòstrof)

en: Back tick
ca: Accent obert

en: Hyphen
ca: Guió

en: Vertical bar (pipe)
ca: Barra vertical

en: Left curly bracket
ca: Clau esquerra

en: Left square bracket
ca: Claudàtor esquerre

en: Right curly bracket
ca: Clau dreta

en: Right square bracket
ca: Claudàtor dret

en: Plus sign
ca: Signe més

en: Equal sign
ca: Signe igual

en: Percent sign
ca: Percentatge

en: Caret
ca: Accent circumflex

en: Dollar sign
ca: Signe del dòlar

en: At sign
ca: Arrova

en: Exclamation mark
ca: Signe d'admiració

en: Left parenthesis
ca: Parèntesi esquerre

en: Right parenthesis
ca: Parèntesi dret

en: Question mark
ca: Signe d'interrogació

en: Less-than sign
ca: Signe menor que

en: Greater-than sign
ca: Signe major que

en: Backslash
ca: Contrabarra

en: Generate automatic URL alias
ca: Genera els àlies d'URL automàticament

en: Uncheck this to create a custom alias below.
ca: Desmarqueu aquesta opció per crear un àlies personalitzat a sota.

en: Configure URL alias patterns.
ca: Configura els patrons d'àlies d'URL.

en: Joined path
ca: Camí fusionat
