Pathauto (7.x-1.3) - en to hr translation catalogue (138 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Remove
hr: Ukloni

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Settings
hr: Postavke

en: Update
hr: Osvježi

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve rječnike s praznim obrascima ispod)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hr: Obrazac za sve %vocab-name putanje

en: Pattern for forums and forum containers
hr: Obrazac za forume i spremnike foruma

en: Pattern for user account page paths
hr: Obrazac za putanje korisničkog računa

en: Pattern for blog page paths
hr: Obrazac za putanje blog stranica

en: Verbose
hr: Skupno

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hr: Prikaži promjene nadimaka (osim tijekom skupne nadogradnje).

en: Replace by separator
hr: Zamijeni s razdjelnicom

en: Maximum alias length
hr: Maksimalna dužina nadimka

en: Maximum component length
hr: Maksimalna duljina komponente

en: Update action
hr: Obnovi akciju

en: Strings to Remove
hr: Strune za uklanjanje

en: administer pathauto
hr: administriraj pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hr: Omogućava modulima mehanizam automatskog stvaranja nadimaka za sadržaj kojim upravljaju.

en: Users
hr: Korisnici

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Period
hr: Točka

en: Forums
hr: Forumi

en: Asterisk
hr: Zvjezdica

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hr: Automatski stvoren nadimak %original_alias je u sukobu s postojećim nadimkom. Nadimak promijenjen u %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
hr: Obrazac za sve @node_type putanje

en: Delete aliases
hr: Ukloni nadimke

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
hr: Kao [term], ali uključujući i superkategorije razdvojene s /.

en: Automatic alias
hr: Automatski nadimak

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hr: Znak korišten za razdvajanje riječi u nazivima. Ovo će zamijeniti sve razmake ili interpunkciju. Korištenje razmaka ili znaka + može polučiti neželjene rezultate.

en: Character case
hr: Veličina slova

en: Leave case the same as source token values.
hr: Ostavi veličinu slova istu kao u izvornoj vrijednost žetona.

en: Change to lower case
hr: Promjeni u mala slova

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hr: Ne čini ništa, Ostavi stari nadimak netaknutim.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hr: Napravi novi nadimak. Ostavi postojeći u funkciji.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hr: Napravi novi nadimak. Ukloni stari.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
hr: Napravi novi alijas. Napravi redirekciju sa starog.

en: Transliterate prior to creating alias
hr: Pročisti prije stvaranja nadimka

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hr: Pročišćava nove nadimke na brojke i slova nađene unutar ASCII-96 skupa.

en: No action (do not replace)
hr: Nema akcije (ne mijenjaj)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke za @label. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases now!
hr: Ukloni nadimke sada!

en: All of your path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši nadimci putanja su uklonjeni.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši %type nadimci putanja su uklonjeni.

en: notify of path changes
hr: izvješće o promjeni putanje

en: About
hr: Opis

en: Patterns
hr: Obrasci

en: Colon
hr: Dvotočka

en: Comma
hr: Zarez

en: Semicolon
hr: Točka zarez

en: Slash
hr: Kosa crta

en: Alias: @alias
hr: Nadimak: @alias

en: No alias
hr: Nema nadimka

en: Punctuation
hr: Interpunkcija

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Najveća dužina nadimka. Preporučena dužina je 100. Nadimak ne može biti duži od @max znakova. Više detalja u <a href ="@pathauto-help">pomoć Pathauto modula</a>.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hr: Što Pathauto treba činiti kada osvježava postojeći sadržaj koji već ima nadimak?

en: Reduce strings to letters and numbers
hr: Pročisti strune na slova i brojeve

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hr: Riječi koje će se izbaciti iz URL nadimka, razdvojene zarezom. Ne koristite ovo kako bi uklonili interpunkciju.

en: Choose aliases to delete
hr: Odaberite nadimke za uklanjanje

en: All aliases
hr: Svi nadimci

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hr: <strong>Napomena:</strong> nema potvrde. Budite svjesni što radite prije no što kliknete "Ukloni nadimke sada!" gumb.<br />Možda biste željeli spremiti pričuvnu kopiju baze podataka i/ili url_alias tablice prije no što iskoristite ovu mogućnost.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hr: Zanemaren nadimak %alias zbog postojećeg sukoba putanje.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hr: Zanemaren nadimak %alias budući da je isti kao i interna putanja.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source, zamijenjen %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source.

en: Maximum alias and component length
hr: Maksimalna dužina nadimka i komponente

en: Administer pathauto
hr: Upravlja s pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hr: Dopušta korisnicima prilagoditi obrasce za automatske nadimke i skupno uklanjanje URL nadimaka.

en: Notify of Path Changes
hr: Obavijesti o promjenama putanja

en: Determines whether or not users are notified.
hr: Određuje jesu li ili nisu korisnici obavješteni.

en: User blogs
hr: Blogovi korisnika

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Maksimalna dužina teksta bilo koje komponente unutar nadimka (npr., [title]). 100 je preporučena dužina. @max je maksimalna moguća dužina. Pogledajte <a href="@pathauto-help">Pathauto pomoć</a> za detalje.

en: The field %name is not a valid number.
hr: Polje %name nije valjan broj.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hr: Polje %name ne može biti veće od @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hr: Polje %name ne može biti manje od @max.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hr: <em>Strune za ukloniti</em> ne smiju sadržati HTML. Provjerite kako je WYSIWYG urednik teksta onemogućen za ovo polje.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hr: Odaberite vrste putanja bez nadimaka za koje treba stvoriti URL nadimke

en: Bulk updating URL aliases
hr: Skupno osvježenje URL nadimaka

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hr[0]: Stvoren 1 URL nadimak.
hr[1]: Stvorena @count URL nadimka.
hr[2]: Stvoreno @count URL nadimaka.

en: language neutral
hr: neutralni jezik

en: Pattern for all @language @node_type paths
hr: Obrazac za sve @language @node_type putanje

en: Updated alias for node @nid.
hr: Osvježen nadimak za @nid.

en: Taxonomy term paths
hr: Putanje pojmova taksonomije

en: Updated alias for term @tid.
hr: Osvježen nadimak @tid.

en: Forum paths
hr: Putanje foruma

en: Updated alias for forum @tid.
hr: Osvježen nadimak za forum @tid.

en: User paths
hr: Putanje korisnika

en: Updated alias for user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika @uid.

en: Blog paths
hr: Putanje blogova

en: Updated alias for blog user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika bloga @uid.

en: Update URL alias
hr: Osvježi URL nadimak

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 unos.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 pojmam.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count pojma.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count pojmova.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 korisnički račun.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hr: Podesili ste @name biti razdjelnicom i uklonjeno kada se nađe unutar strune. Ovo može dovesti do problema s vašim obrascima, a posebno s term:path token. Trebali bi postaviti akciju za @name "zamijeni s razdjelnicom".

en: Content paths
hr: Putanje sadržaja

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje za @node_type (primjenjuje se na sve @node_type vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

en: Underscore
hr: Donja crtica

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hr: Postavke <a href="!url">Redirect modula</a> određuju hoće li biti svoreno preusmjerenje po uklanjanju nadimka.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hr: Preporučeno je instalirati <a href="!url">Redirect modul</a> kako bi omogućili preusmjerenja po promjeni nadimaka.

en: No new URL aliases to generate.
hr: Nema novih URL nadimaka za stvoriti.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hr: <strong>Maksimalna dužina nadimka</strong> i <strong>maksimalna dužina komponente</strong> vrijednostu su zadano 100 i imaju ograničenje od @max što ovisi o Pathauto. Ova dužina je ograničena dužinom "alias" stupca unutar url_alias tablice baze podataka. Zadana shema baze podataka za ovaj stupac je @max. Ukoliko postavite dužinu koja je jednaka onoj koja je postavljena unutar "alias" stupca će prouzročiti probleme u situacijama kada sustav treba dodati riječi URL nadimku. Trebali bi unijeti vrijednost koja je dužina "alias" stupca umanjenu za dužinu bilo kojih struna koje mogu biti dodane na kraj URL nadimka. Dužina strune koja bi mogla biti dodana na kraj vašeg nadimka ovisi o tome koje ste module omogućili, i o vašim Pathauto postavkama. Preporučena i zadana vriejdnost je 100.

en: Path module form elements
hr: Obrasci elemenata modula putanje

en: Double quotation marks
hr: Dvostruki navodnici

en: Single quotation marks (apostrophe)
hr: Jednostruki navodnici (apostrof)

en: Vertical bar (pipe)
hr: Verikalna cijev

en: Left curly bracket
hr: Lijeva vitičasta zagrada

en: Left square bracket
hr: Lijeva kutna zagrada

en: Right curly bracket
hr: Desna vitičasta zagrada

en: Right square bracket
hr: Desna kutna zagrada

en: Plus sign
hr: Znak plus

en: Equal sign
hr: Znak jednako

en: Percent sign
hr: Znak postotka

en: Dollar sign
hr: Znak za dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
hr: Znak broja (funta, hash)

en: At sign
hr: @ znak

en: Exclamation mark
hr: Uskličnik

en: Tilde
hr: Tilda

en: Left parenthesis
hr: Lijeva okrugla zagrada

en: Right parenthesis
hr: Desna okrugla zagrada

en: Question mark
hr: Upitnik

en: Less-than sign
hr: Znak manje od <

en: Greater-than sign
hr: Znak veće od >

en: Backslash
hr: Kosa crta

en: Generate automatic URL alias
hr: Stvori automatske URL nadimke

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hr: Onemogućite ovo kako stvorili prilagođeni nadimak sipod.

en: Configure URL alias patterns.
hr: Prilagodi obrasce URL nadimaka.

en: Joined path
hr: Združena putanja

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hr: Vrijednosti nizova pročišćenih putem Pathauto i onda združene s kosom crtom (/slash) u strunu koja odgovara URL-u.

en: Update node alias
hr: Osvježi nadimke unosa

en: Update taxonomy term alias
hr: Osvježi nadimke pojmova taksonomije

en: Update user alias
hr: Osvježi nadimke korisnika
