Pathauto Entity (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Update
da: Opdatér

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: URL path settings
da: Alternativ URL

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
da: Vælg typen af stier uden alternative URLer som der skal oprettes alternative URLer til

en: Bulk updating URL aliases
da: Masseopdatering af alternative URLer

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
da: Valgfrit: Angiv en alternativ URL hvor dette indhold skal være tilgængeligt. Skriv f.eks. "kontakt" hvis du er ved at skrive en kontaktside. Brug en relativ sti og undlad at bruge en afsluttende skråstreg.

en: Path module form elements
da: Path-modulets formularelementer
