Pathauto Entity (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Update
fi: Päivitys

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: URL path settings
fi: Polkujen asetukset

en: Entities
fi: Entiteetit

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
fi: Valitse minkätyyppisille aliasoimattomille poluille osoitealiakset luodaan

en: Bulk updating URL aliases
fi: Automaattipäivitetään osoitealiaksia

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
fi: Vaihtoehtoisesti syötä vaihtoehtoinen osoite jota kautta tähän sisältöön pääsee käsiksi. Esimerkiksi kirjoita 'about' luodessasi 'tietoa sivustosta' sivua. Käytä relatiivista polkua, älä lisää loppuun '/' merkkiä tai osoitealias ei toimi.

en: Path module form elements
fi: Path moduulin lomakkeen elementit
