Pathauto Entity (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Update
he: עדכון

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Entities
he: ישויות

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
he: אפשרות לקבוע כתובת URL חלופית למיקום של פריט תוכן זה. למשל הזינו "אודות" או "about" כשאתם יוצרים את עמוד אודות. יש להשתמש בנתיב יחסי ללא לוכסן, אחרת הכתובת החלופית לא תעבוד.

en: Path module form elements
he: רכיבי טופס של המודול Path
