Pathauto Entity (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Update
tr: Güncelle

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
tr: İsterseniz bu içeriğe erişilebilecek alternatif bir URL tanımlayın. Örneğin bir hakkında sayfası yazarken "hakkinda" girin. Bağıl yol kullanın ve sonuna eğik çizgi koymayın yoksa URL takma adı çalışmayacaktır.

en: Path module form elements
tr: Yol eklentisi form unsurları
