Pathauto Entity (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Update
id: Perbarui

en: URL alias
id: Alias URL

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: Entities
id: Entitas

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
id: Pilih tipe path yang tidak beralias yang akan dibuatkan alias URLnya

en: Bulk updating URL aliases
id: Pemutakhiran alias URL masal

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
id: Sebagai pilihan tentukan URL alternatif yang mana bisa mengakses konten ini. Contohnya, ketikan "tentang" ketika menulis untuk halaman tentang. Gunakan path relatif dan jangan tambahkan tanda slash (garis miring) atau alias URLnya tidak akan bekerja.

en: Path module form elements
id: Elemen form mdul Path
