Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
da: Mønster for alle %vocab-name-stier

en: Multilingual
da: Sprog

en: Updated alias for term @tid.
da: Opdaterede alternativ URL for termen @tid.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
da[0]: Alternativ URL for 1 indholdselement opdateret.
da[1]: Alternativ URL for @count indholdselementer opdateret.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
da: Et array af alle termens overordnede termer, startende fra roden.
