Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
fr: Modèle de chemin pour le vocabulaire %vocab-name

en: Multilingual
fr: Multilingue

en: Updated alias for term @tid.
fr: Alias mis à jour pour le terme @tid.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
fr[0]: Alias d'URL mis à jour pour 1 terme.
fr[1]: Alias d'URL mis à jour pour @count termes.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
fr: Une liste de tous les termes parents, en commençant avec la racine.
