Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hu: Minta minden %vocab-name útvonalnak

en: Multilingual
hu: Többnyelvű

en: Updated alias for term @tid.
hu: @tid kifejezés álneve frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hu[0]: 1 kifejezés webcímálneve frissítve lett.
hu[1]: @count kifejezés webcímálneve frissítve lett.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.
