Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
it: Schema per tutti i percorsi %vocab-name

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Updated alias for term @tid.
it: Aggiornato alias per termine @tid.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
it[0]: Aggiornato alias URL per 1 termine.
it[1]: Aggiornati alias URL per @count termini.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
it: Una lista di tutti i genitori del termine, a cominciare dalla radice.
