Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
nl: Patroon voor alle  %vocab-name paths

en: Multilingual
nl: Meertalig

en: Updated alias for term @tid.
nl: Alias voor term @tid bijgewerkt.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
nl[0]: URL-alias bijgewerkt voor 1 term.
nl[1]: URL-aliassen bijgewerkt voor @count termen.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
nl: Een array van alle bovenliggende termen van de term, beginnende met de hoofdterm.
