Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
oc: Modèl de camin pel vocabulari %vocab-name

en: Multilingual
oc: Multilingüe

en: Updated alias for term @tid.
oc: Aliàs mes a jorn pel tèrme @tid.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
oc[0]: Aliàs d'URL mes a jorn per 1 tèrme.
oc[1]: Aliasses d'URL mes a jorn per @count tèrmes.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los tèrmes parents, en començant amb la raiç.
