Pathauto i18n Taxonomy (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Pattern for all %vocab-name paths
uk: Шаблон для всіх шляхів словника %vocab-name

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Updated alias for term @tid.
uk: Оновлено синонім для терміна @tid.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
uk[0]: Оновлено синонім URL для @count терміна.
uk[1]: Оновлено синонім URL для @count термінів.
uk[2]: Оновлено синонім URL для @count термінів.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
uk: Масив усіх батьківських термінів таксономії починаючи з кореня.
