Pathrevisions (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Path
pt: Caminho

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Use absolute link (begins with "http://")
pt: Use link absoluto (links que começam com "http://")

en: Content revision
pt: Revisão do conteúdo

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
pt: Ative essa opção para colocar um link absoluto. Necessário se você quer usar o caminho como um link de destino (como "coloque esse campo como link" acima).
