Pathrevisions (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Path
ru: Путь

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Use absolute link (begins with "http://")
ru: Использовать абсолютный путь (начиная с "http://")

en: Content revision
ru: Редакция материала

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ru: Включите эту опцию для вывода в виде абсолютной ссылки. Требуется, если вы хотите использовать путь в ссылке (в пункте "выводить это поле в виде ссылки" выше).
