Pathrevisions (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Path
ja: パス

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Use absolute link (begins with "http://")
ja: 絶対リンクを使用（「http://」で始まる）

en: Content revision
ja: コンテンツリビジョン

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ja: このオプションを有効にすると、絶対リンクを出力します。行き先の指定があるリンクとしてパスを出力する場合に必要となります。
