Pathrevisions (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Node
da: Indholdselement

en: Path alias
da: Sti-alias

en: Use absolute link (begins with "http://")
da: Brug absolut link (begynder med "http://")

en: Get the actual node from a node revision.
da: Hent det egentlige indholdselement fra en version.

en: Content revision
da: Indholdsversion

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
da: Aktivér denne indstilling for at udskrive et absolut link. Påkrævet hvis du ønsker at bruge stien som en link-destination (som i "udskriv dette felt som et link" ovenfor).
