Pathrevisions (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Node
fr: Nœud

en: Path alias
fr: Alias de chemin

en: Use absolute link (begins with "http://")
fr: Utiliser un lien absolu (commençant par "http://")

en: Get the actual node from a node revision.
fr: Obtenir le nœud actuel d'une révision de nœud.

en: Content revision
fr: Révision de contenu

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
fr: Activer cette option pour afficher un lien absolu. Requis si vous voulez utiliser le chemin comme une destination de lien (comme dans "afficher ce champ en tant que lien" ci-dessus).
