Pathrevisions (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Node
hu: Tartalom

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Content revision
hu: Tartalomváltozat

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
hu: Ha engedélyezett, akkor a kimenet abszolút hivatkozás lesz. Szükséges ha az útvonal egy hivatkozás céljaként lesz használva (lásd lejjebb: „Mező megjelenítése hivatkozásként”).
