Pattern Builder (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Module
ar: الوحدة

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Pattern
ar: النموذج

en: characters
ar: الأحرف

en: Examples
ar: أمثلة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Preview image style
ar: معاينة نمط الصورة

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
