Pattern Builder (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Imported
fr: Importé

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Pattern
fr: Motif

en: characters
fr: caractères

en: Examples
fr: Exemples

en: Machine name
fr: Nom système

en: Unknown status
fr: Statut inconnu

en: Preview image style
fr: Aperçu du style d'image

en: Image style
fr: Style d'image

en: Allowed URI schemes
fr: Schémas d'URI autorisés

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Row class
fr: Classe de ligne

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Enabled browser plugins
fr: Plugins du navigateur activés

en: View mode: @mode
fr: Mode d'affichage : @mode

en: Pattern type
fr: Type de motif

en: Component ID
fr: Identifiant (ID) du composant
