Pattern Builder (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Pattern
hi: नमूना

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
