Pattern Builder (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: - None -
ja: - なし -

en: Imported
ja: インポート済

en: Module
ja: モジュール

en: Widget type
ja: ウィジェットタイプ

en: Pattern
ja: パターン

en: characters
ja: 文字

en: Examples
ja: 例

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Unknown status
ja: 不明なステータス

en: Internal ID
ja: 内部ID

en: Preview image style
ja: 画像スタイルのプレビュー

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Row class
ja: 行のクラス

en: View mode
ja: ビュー・モード
