Pattern Builder (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: - None -
nl: - Geen -

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Pattern
nl: Patroon

en: characters
nl: tekens

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Unknown status
nl: Status onbekend

en: Preview image style
nl: Voorbeeld van afbeeldingsstijl weergeven

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Row class
nl: Rijklasse

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Enabled browser plugins
nl: Ingeschakelde browser-plugins

en: View mode: @mode
nl: Weergavemodus: @mode

en: Pattern type
nl: Patroontype
