Pattern Builder (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Module
tr: Modül

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Pattern
tr: Örüntü

en: characters
tr: karakterler

en: Examples
tr: Örnekler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Row class
tr: Satır sınıfı

en: View mode
tr: Görünüm kipi
