Pattern Builder (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Module
bn: মডিউল

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
