Pattern Builder (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Module
id: Modul

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Pattern
id: Pola

en: characters
id: karakter

en: Examples
id: Contoh

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Preview image style
id: Pratinjau gaya gambar

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Row class
id: Kelas baris

en: View mode
id: Modus tampilan
