Pattern Builder (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Type
it: Tipo

en: Yes
it: Sì

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Module
it: Modulo

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Pattern
it: Modello

en: characters
it: caratteri

en: Examples
it: Esempi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Unknown status
it: Stato sconosciuto

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: Image style
it: Stile immagine

en: Allowed URI schemes
it: Schemi URI consentiti

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Row class
it: Classe della riga

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Enabled browser plugins
it: Plugin del browser abilitati
