Pattern Builder (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Development
oc: Desvolopament

en: Type
oc: Tipe

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Module
oc: Modul

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Pattern
oc: Motiu

en: characters
oc: caractèrs

en: Examples
oc: Exemples

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Preview image style
oc: Estil de la previsualizacion de l'imatge

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Row class
oc: Classa de linha

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
