Pattern Builder (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Type
pt: Tipo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Module
pt: Módulo

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: Pattern
pt: Padrão

en: characters
pt: caracteres

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Preview image style
pt: Pré-visualizar o estilo de imagem

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Row class
pt: Classe da linha

en: View mode
pt: Modo de visualização
