Pattern Builder (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Module
ro: Modul

en: Widget type
ro: Tip control

en: Pattern
ro: Model

en: characters
ro: caractere

en: Examples
ro: Exemple

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Preview image style
ro: Previzualizare stil imagine

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Row class
ro: Clasă rând

en: View mode
ro: Mod de vizualizare
