Pattern Builder (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: - None -
uk: - Немає -

en: Imported
uk: Імпортовано

en: Module
uk: Модуль

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Property name
uk: Назва властивості

en: characters
uk: символів

en: Examples
uk: Приклади

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Unknown status
uk: Невідомий статус

en: Preview image style
uk: Стиль ескізу зображення

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Allowed URI schemes
uk: Дозволені схеми URI

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Row class
uk: Клас рядка

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: done.
uk: виконано.

en: Enabled browser plugins
uk: Увімкнені плаґіни браузера

en: View mode: @mode
uk: Режим перегляду: @mode

en: Pattern type
uk: Тип шаблону

en: Component ID
uk: ID компонента
