Patterns (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (62 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: List
cs: Seznam

en: Actions
cs: Akce

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Public
cs: Veřejná

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Version
cs: Verze

en: Go
cs: Přejít

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: category
cs: kategorie

en: Save
cs: Uložit

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Check
cs: Šek

en: Options
cs: Možnosti

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Module
cs: Modul

en: Always
cs: Vždy

en: Address
cs: Adresa

en: Directory
cs: Adresář

en: here
cs: zde

en: Other
cs: Jiné

en: Destination
cs: Cíl

en: Validate
cs: Validovat

en: pattern
cs: vzor

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Extend
cs: Rozšíření

en: Never run
cs: Nikdy

en: Missing
cs: Chybějící

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Save role
cs: Uložit roli

en: Available
cs: K dispozici

en: Restore
cs: Obnova

en: Add role
cs: Přidat roli

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
cs: Chyba validace, prosím zkuste znovu. Pokud tato chyba přetrvává, kontaktujte, prosím, administrátora webu.

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Patterns
cs: Vzory

en: 1 month | @count months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: @count měsíce
cs[2]: @count měsíců

en: Not writable
cs: Není zapisovatelný

en: Writable
cs: Zapisovatelný

en: Email:
cs: E-mail_

en: %message in %file on line %line.
cs: %message v souboru %file na řádku %line.

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
cs: %name musí být platná hexadecimální hodnota barvy.

en: Export options
cs: Možnosti exportu
