Patterns (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Save configuration
is: Goym samanseting

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Gerðir

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Version
is: Útgáva

en: Edit
is: Broyt

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Import
is: Flyt inn

en: Export
is: Flyt út

en: category
is: bólkur

en: Save
is: Goym

en: Path
is: Leið

en: Options
is: Setingar

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 tími
is[1]: @count tímar

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Other
is: Annað

en: The changes have been saved.
is: Broytingarnar eru goymdar.

en: Never run
is: Ongantíð koyrt

en: Publish
is: Gev út

en: Unpublish
is: Tak aftur

en: Save role
is: Goym leiklut

en: Add role
is: Stovna leiklut

en: 1 year | @count years
is[0]: 1 ár
is[1]: @count ár

en: 1 week | @count weeks
is[0]: 1 vika
is[1]: @count vikur

en: 1 sec | @count sec
is[0]: 1 sek
is[1]: @count sek

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
is: Góðkenningarfeilur, vinarliga royn umaftur. Um feilurin kemur fyri aftur, so gev vinarliga heimasíðufyrisitarunum boð um hetta.

en: Save permissions
is: Goym rættindi

en: 1 month | @count months
is[0]: 1 mánaður
is[1]: @count mánaðir

en: Not writable
is: Skrivivard

en: %message in %file on line %line.
is: %message í %file á reglu %line.
