Patterns (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (66 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Go
sv: Gå till

en: Edit
sv: Redigera

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Back
sv: Tillbaka

en: category
sv: kategori

en: Save
sv: Spara

en: Path
sv: Sökväg

en: Options
sv: Alternativ

en: 1 hour | @count hours
sv[0]: 1 timme
sv[1]: @count timmar

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: Module
sv: Modul

en: Always
sv: Alltid

en: Address
sv: Adress

en: Directory
sv: Katalog

en: here
sv: här

en: Other
sv: Övriga

en: Destination
sv: Mål

en: Pattern
sv: Mönster

en: Validate
sv: Bekräfta

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Extend
sv: Utöka

en: Info
sv: Information

en: Never run
sv: Aldrig utfört

en: Missing
sv: Saknas

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Save role
sv: Spara roll

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Restore
sv: Återställ

en: Add role
sv: Lägg till roll

en: 1 year | @count years
sv[0]: 1 år
sv[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
sv[0]: 1 vecka
sv[1]: @count veckor

en: 1 min | @count min
sv[0]: 1 min
sv[1]: @count minuter

en: 1 sec | @count sec
sv[0]: 1 sekund
sv[1]: @count sekunder

en: modules
sv: moduler

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sv: Valideringsfel. Försök igen. Om felet kvarstår, kontakta webbplatsadministratören.

en: Extract
sv: Extrahera

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: Patterns
sv: Mönster

en: 1 month | @count months
sv[0]: 1 månad
sv[1]: @count månader

en: Uri
sv: URI

en: Not writable
sv: Ej skrivbar

en: Email:
sv: E-post:

en: %message in %file on line %line.
sv: %message i %file på rad %line.

en: Import File
sv: Importera fil

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
sv: !name måste vara ett giltigt hexadecimalt färgvärde för CSS.

en: Lab
sv: Labb

en: Export options
sv: Alternativ för export
