Patterns (7.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (71 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Public
nl: Publiek

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Version
nl: Versie

en: Go
nl: Filter

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Back
nl: Terug

en: category
nl: categorie

en: Save
nl: Opslaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Path
nl: Pad

en: Check
nl: Controleer

en: Options
nl: Opties

en: Create New
nl: Nieuwe aanmaken

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: php
nl: PHP

en: Always
nl: Altijd

en: Address
nl: Adres

en: Directory
nl: Map

en: here
nl: hier

en: Other
nl: Andere

en: Destination
nl: Bestemming

en: Pattern
nl: Patroon

en: Title:
nl: Titel:

en: Validate
nl: Valideren

en: pattern
nl: patroon

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Extend
nl: Uitbreiding

en: Never run
nl: Nooit uitgevoerd

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Save role
nl: Rol opslaan

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Restore
nl: Herstellen

en: Add role
nl: Rol toevoegen

en: 1 year | @count years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: @count jaar

en: 1 week | @count weeks
nl[0]: 1 week
nl[1]: @count weken

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
nl: Validatiefout, doe nog een poging. Indien de fout blijft optreden, neem dan contact op met de websitebeheerder.

en: Save permissions
nl: Toegangsrechten opslaan

en: Patterns
nl: Patronen

en: status report
nl: statusrapport

en: 1 month | @count months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: @count maanden

en: Uri
nl: URI

en: Not writable
nl: Niet schrijfbaar

en: Trash
nl: Prullenbak

en: Writable
nl: Schrijfbaar

en: Email:
nl: E-mail:

en: %message in %file on line %line.
nl: %message in %file op regel %line.

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
nl: %name moet een geldige hexadecimale CSS-kleurwaarde zijn.

en: Export options
nl: Exportopties

en: Publish Settings
nl: Publicatie-instellingen
