Patterns (7.x-1.0-beta4) - en to hr translation catalogue (57 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Actions
hr: Akcije

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Public
hr: Javno

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Version
hr: Inačica

en: Go
hr: Idi

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Back
hr: Natrag

en: category
hr: kategorija

en: Save
hr: Spremi

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Options
hr: Opcije

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Module
hr: Modul

en: Address
hr: Adresa

en: Directory
hr: Imenik

en: here
hr: ovdje

en: Other
hr: Ostalo

en: Destination
hr: Odredište

en: Pattern
hr: Uzorak

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Never run
hr: Nikada pokrenut

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Save role
hr: Spremi ulogu

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sekunda
hr[1]: @count sekunde
hr[2]: @count sekundi

en: modules
hr: moduli

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hr: Greška u provjeri valjanosti, molimo pokušajte ponovno. Ako se greška ponavlja, molimo kontaktirajte administratora web lokacije.

en: Extract
hr: Izdvoji

en: Save permissions
hr: Spremi dopuštenja

en: Patterns
hr: Obrasci

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: Not writable
hr: Ne može se upisivati

en: Email:
hr: E-pošta:

en: %message in %file on line %line.
hr: %message u %file u redu %line.

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
hr: %name mora biti heksadecimalna CSS vrijednost boje.
