Patterns (7.x-1.0-beta5) - en to kn translation catalogue (56 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: category
kn: ವರ್ಗ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: 1 hour | @count hours
kn[0]: ೧ ಗಂಟೆ
kn[1]: @count ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 day | @count days
kn[0]: ೧ ದಿನ
kn[1]: @count ದಿನಗಳು

en: php
kn: ಪಿ ಹೆಚ್ ಪಿ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Title:
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ:

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Save role
kn: ಪಾತ್ರವನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: 1 year | @count years
kn[0]: ೧ ವರ್ಷ
kn[1]: @count ವರ್ಷಗಳು

en: 1 week | @count weeks
kn[0]: ೧ ವಾರ
kn[1]: @count ವಾರಗಳು

en: 1 min | @count min
kn[0]: ೧ ನಿಮಿಷ
kn[1]: @count ನಿಮಿಷಗಳು

en: 1 sec | @count sec
kn[0]: ೧ ಸೆಕೆಂಡ್
kn[1]: @count ಸೆಕೆಂಡ್ ಗಳು

en: Extract
kn: ಆಯ್ದು ತೆಗೆ

en: Save permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Author:
kn: ಕತೃ:

en: Trash
kn: ಕಸಬುಟ್ಟಿ

en: Writable
kn: ಬರೆಯಬಹುದಾದ

en: Email:
kn: ಇಮೇಲ್:

en: Preparing to install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲು ಸಿದ್ಧಗೊಳಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ
