Patterns (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (55 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Resources
oc: Ressorsas

en: Go
oc: Anatz

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: category
oc: categoria

en: Save
oc: Enregistrar

en: Path
oc: Camin

en: Check
oc: Verificar

en: Options
oc: Opcions

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Module
oc: Modul

en: Always
oc: Totjorn

en: Address
oc: Adreça

en: here
oc: aicí

en: Other
oc: Autre

en: Pattern
oc: Motiu

en: Title:
oc: Títol :

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Never run
oc: Pas jamai executat

en: Missing
oc: Mancant

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Save role
oc: Enregistrar lo ròtle

en: Available
oc: Disponible

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: 1 week | @count weeks
oc[0]: @count setmana
oc[1]: @count setmanas

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
oc: Error de validacion, ensajatz tornarmai. Se l'error contunha, contactatz l'administrator del site.

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: Patterns
oc: Motius

en: 1 month | @count months
oc[0]: @count mois
oc[1]: @count mois

en: Not writable
oc: Pas accessible en escritura

en: Writable
oc: Inscriptible

en: Email:
oc: Corrièr electronic :

en: %message in %file on line %line.
oc: %message dins %file a la linha %line.

en: Path:
oc: Camin :
