Patterns (7.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Resources
ro: Resurse

en: Version
ro: Versiune

en: Go
ro: Mergi

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: category
ro: categorie

en: Save
ro: Salvare

en: Path
ro: Cale

en: Check
ro: Verifică

en: Options
ro: Opţiuni

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Module
ro: Modul

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Address
ro: Adresă

en: Directory
ro: Director

en: here
ro: aici

en: Other
ro: Altele

en: Destination
ro: Destinație

en: Pattern
ro: Model

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Extend
ro: Extindeți

en: Info
ro: Informație

en: Never run
ro: Nu a rulat niciodată

en: Missing
ro: Lipsește

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Save role
ro: Salvează rolul

en: Available
ro: Disponibil

en: Restore
ro: Restaurează

en: Add role
ro: Adaugă un rol

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ro: Eroare de validare, vă rugăm să reîncercaţi. Dacă eroarea persistă, vă rugăm să contactaţi administratorul sitului.

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Not writable
ro: Nu se poate scrie

en: %message in %file on line %line.
ro: %message în %file la linia %line.

en: Export options
ro: Opțiuni de export
