Patterns (7.x-1.0-rc2) - en to da translation catalogue (65 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Resources
da: Ressourcer

en: Go
da: Skift

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Back
da: Tilbage

en: category
da: kategori

en: Save
da: Gem

en: Path
da: Sti

en: Options
da: Valg

en: Create New
da: Opret ny

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Module
da: Modul

en: Always
da: Altid

en: Address
da: Adresse

en: Directory
da: Mappe

en: here
da: her

en: Other
da: Anden

en: Pattern
da: Mønster

en: Title:
da: Titel:

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Extend
da: Udvid

en: Never run
da: Aldrig kørt

en: Missing
da: Mangler

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Save role
da: Gem rolle

en: Available
da: Tilgængelig

en: Restore
da: Gendan

en: Add role
da: Tilføj rolle

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: 1 min | @count min
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 sec | @count sec
da[0]: 1 sek
da[1]: @count sekunder

en: modules
da: moduler

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
da: Valideringsfejl, prøv venligst igen. Hvis fejlen opstår igen, skal du kontakte sitets administrator.

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Patterns
da: Mønstre

en: status report
da: statusrapport

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: Uri
da: URI

en: Not writable
da: Ikke skrivbar

en: Writable
da: Skrivbar

en: Email:
da: E-mail:

en: %message in %file on line %line.
da: %message i %file på linje %line.

en: Get
da: Hent

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
da: %name skal være en gyldig hexadecimal CSS farveværdi.

en: Export options
da: Eksportindstillinger
