Patterns (7.x-1.0-rc2) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Resources
ja: リソース

en: Version
ja: バージョン

en: Go
ja: 実行

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Back
ja: 戻る

en: category
ja: カテゴリー

en: Save
ja: 保存

en: Format
ja: フォーマット

en: Path
ja: パス

en: Check
ja: 小切手

en: Options
ja: オプション

en: Create New
ja: 新規作成

en: 1 hour | @count hours
ja[0]: 1時間
ja[1]: @count時間

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: Module
ja: モジュール

en: Always
ja: 必須

en: Address
ja: 住所

en: Directory
ja: ディレクトリー

en: here
ja: こちら

en: Other
ja: その他

en: Destination
ja: 行き先

en: Pattern
ja: パターン

en: Validate
ja: 確認

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Extend
ja: 機能拡張

en: Never run
ja: 未実行

en: Missing
ja: 喪失

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Save role
ja: 役割の保存

en: Available
ja: 利用可能

en: Restore
ja: 復元

en: Add role
ja: 役割の追加

en: 1 year | @count years
ja[0]: 1年
ja[1]: @count年

en: 1 week | @count weeks
ja[0]: 1週
ja[1]: @count週

en: 1 min | @count min
ja[0]: 1分
ja[1]: @count分

en: 1 sec | @count sec
ja[0]: 1秒
ja[1]: @count秒

en: modules
ja: モジュール

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ja: 検証エラーが発生しましたので再試行してください。<br />このエラーが繰り返し発生する場合は、お手数ですがサイト管理者までご連絡ください。

en: Save permissions
ja: 権限の保存

en: Patterns
ja: パターン

en: 1 month | @count months
ja[0]: 1ヶ月
ja[1]: @countヶ月

en: Not writable
ja: 書き込み不能

en: Writable
ja: 書き込み可能

en: Email:
ja: Ｅメール:

en: %message in %file on line %line.
ja: %message： %file の %line 行目

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
ja: %name はCSSの色指定の値として有効な16進数でなければなりません。

en: Export options
ja: エクスポートオプション
