Patterns (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Resources
ar: مصادر

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: category
ar: التصنيف

en: Save
ar: حفظ

en: Format
ar: التنسيق

en: Path
ar: المسار

en: Options
ar: الخيارات

en: 1 hour | @count hours
ar[0]: ساعة واحدة
ar[1]: أقل من ساعة
ar[2]: ساعتين
ar[3]: @count ساعات
ar[4]: @count ساعة
ar[5]: @count ساعة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Module
ar: الوحدة

en: Address
ar: العنوان

en: Directory
ar: الدليل

en: here
ar: هنا

en: Other
ar: آخر

en: Destination
ar: الوجهة

en: Pattern
ar: النموذج

en: Title:
ar: العنوان

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Extend
ar: الوحدات

en: Info
ar: معلومات

en: Never run
ar: لم تشتغل أبدا

en: Missing
ar: مفقود

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Save role
ar: حفظ الدور

en: Available
ar: متوفّر

en: Restore
ar: استرجاع

en: Add role
ar: أضف دورا

en: 1 year | @count years
ar[0]: سنة واحدة
ar[1]: أقل من سنة
ar[2]: سنتان
ar[3]: @count سنوات
ar[4]: @count سنة
ar[5]: @count سنة

en: 1 week | @count weeks
ar[0]: أسبوع واحد
ar[1]: أقل من أسبوع
ar[2]: أسبوعين
ar[3]: @count أسابيع
ar[4]: @count أسبوعا
ar[5]: @count أسبوع

en: 1 min | @count min
ar[0]: دقيقة واحدة
ar[1]: أقل من دقيقة
ar[2]: دقيقتين
ar[3]: @count دقائق
ar[4]: @count دقيقة
ar[5]: @count دقيقة

en: 1 sec | @count sec
ar[0]: ثانية واحدة
ar[1]: أقل من ثانية
ar[2]: ثانيتين
ar[3]: @count ثوان
ar[4]: @count ثانية
ar[5]: @count ثانية

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ar: خطأ في التحقق من الصحة. حاول مرة أخرى. إذا استمرت المشكلة اتصل بإداري الموقع.

en: 1 month | @count months
ar[0]: شهر واحد
ar[1]: أقل من شهر
ar[2]: شهران
ar[3]: @count أشهر
ar[4]: @count شهراً
ar[5]: @count شهر

en: Uri
ar: عنوان الUri

en: Not writable
ar: غير قابل للكتابة عليه

en: Email:
ar: البريد الإلكتروني:

en: %message in %file on line %line.
ar: ‏%message في %file في السطر %line.
