Patterns (7.x-2.0) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Resources
mr: संसाधने

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Back
mr: मागे

en: category
mr: गट

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Options
mr: विकल्प

en: 1 hour | @count hours
mr[0]: १ तास
mr[1]: @count तास

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: php
mr: पीएचपी

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Address
mr: पत्ता

en: here
mr: येथे

en: Extend
mr: विस्तार

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: 1 year | @count years
mr[0]: १ year
mr[1]: @count वर्षे

en: 1 week | @count weeks
mr[0]: १ आठवडा१ दिवस
mr[1]: @count आठवडे

en: 1 min | @count min
mr[0]: १ मिनिट
mr[1]: @count मिनिटे

en: 1 sec | @count sec
mr[0]: १ सेकंद
mr[1]: @count सेकंद

en: %message in %file on line %line.
mr: %line वर %file मधे %message आहे
