Patterns (7.x-2.1) - en to am translation catalogue (36 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: List
am: ዝርዝር

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Path
am: ዱካ

en: 1 hour | @count hours
am[0]: 1 ሰዓት
am[1]: @count ሰዓቶች

en: 1 day | @count days
am[0]: 1 ቀን
am[1]: @count ቀኖች

en: php
am: ፒኤችፒ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Never run
am: መቼም ያልሮጠ

en: Publish
am: አትም

en: Unpublish
am: ያልታተመ

en: Add role
am: ሚና ጨምር

en: 1 year | @count years
am[0]: 1 ዓመት
am[1]: @count ዓመቶች

en: 1 week | @count weeks
am[0]: 1 ሳምንት
am[1]: @count ሳምንቶች

en: 1 min | @count min
am[0]: 1 ደቂቃ
am[1]: @count ደቂቃዎች

en: 1 sec | @count sec
am[0]: 1 ሴኮንድ
am[1]: @count ሴኮንዶች

en: 1 month | @count months
am[0]: 1 ወር
am[1]: @count ወሮች

en: Uri
am: ዩአርአይ

en: Not writable
am: የማይጻፍበት
